کتب قدرت نرم ،‌ مقالات ترجمه
                    ( سوء استفاده جنسی از زنان در آمریکا)

 

                                                                                   

مترجم :سيد  محسن  روحانی    

 

  منبع : سایت اینترنتی نشریه نیویورک تایمز

 

دادگاه فدرال آمريکا جلسه محاکمه چند زن کره اي را برگزار مي کند که به صورت غير قانوني به آمريکا مهاجرت کرده اند يکي از آنها که به  سختي  انگليسي صحبت می کند ، سعي دارد تا با کمک مترجم ، دادگاه را در مورد اتفاقاتي که بر سرش  آمده  آگاه  سازد . تصويري که وي از زندگي خود ارائه مي دهد به هيچ عنوان تصوير خوبي نيست  . وي در شهرهاي نيويورک ، فيلادلفيا ، جورجيا و واشنگتن بوده و در اين مدت قاچاقچيان انسان ، وي را مجبور به انجام هر کاري مي کردند.(( او تعريف مي کند که چگونه مجبورش کردند تا خود را در اختيار يک بيمار کاملا َ رواني خطرناک قرار دهد وي که در ابتدا مخالفت مي کرده با تهديد و ارعاب ناچار به انجام  اين کار شده است و پس از رابطه جنسی چند روزی را در بیمارستان بستری بوده است .)) در نهايت وي در يکي از مراکز فحشا ، به همراه زنان ديگري از کره ، که همگي توسط شبکه هاي قاچاق بصورت غير قانوني به  آمريکا وارد شده اند ، دستگير شده است .

در گذشته ها تجارت برده در ملاء عام و بصورت آشکار انجام مي گرفت. برده ها را در مقابل مردم به نمايش  گداشته و مانند حيوانات آنها را به دقت وارسي مي کردند و سپس آنها را به حراج مي گذاشتند .

امروزه شبکه هاي بين المللي و قاچاقچيان زنان و کودکان در واقع  وارث همان سنت مي باشند . هر چند اين گروهها و افراد سعي در مخفي نگاه داشتن فعاليتهاي خود دارند ولي مسائل مربوط به تجارت زنان به شکلي ديگر ( مانند پورنوگرافي و هرزه گري .... ) و در مقياس وسيع تري در آمريکا  ، در حال تبليغ مي باشد.

  بعنوان يک جامعه پيشرفته، ما از ادامه  تجارت سنتي بردگان جلوگيري کرديم . اما امروزه انتقال زنان و دختران از مرزهاي بين المللي به داخل آمريکا جهت سوء استفاده هاي جنسي ـ که در اکثر موارد افراد را به انجام آن مجبور مي کنند ـ باعث عصبانيت و برانگيخته شدن احساسات ما نمي شود .

 اگر مي خواهيم بدانيم که مسئله قاچاق زنان و دختران به ايالات متحده ، در چه مقياسي انجام مي گيرد کافيست که صفحات مجلات موسوم به نشريات زرد در شهرهاي امريکا را ورق بزنيم تا شاهد انواع و اقسام تبليغات  مر بوط به دختران و زنان (کره اي چيني يا ژاپني) باشيم. اينترنت  و مجلات مختلف نيز بطور متناوب موارد مشابهي را تبليغ مي کند .

سالانه هزاران هزار زن از آسيا و جاهاي مختلف دنيا به اينجا آورده مي شوند تا به افرادي که هم اکنون در اين منجلاب گرفتار هستند و قادر به خلاصي يافتن از اين شبکه ها و گروهها نيستند ، بپيوندند .  اين زنان  با وعده هاي گوناگون و بصورت غير قانوني و با پاسپورت و ويزاي تقلبي توسط دلالان و قاچاقچيان وارد کشور مي شوند .

در اين نوع تجارت کالاگونه انسان ، با افراد همانند حيوانات رفتار مي شود آنها را وارسي کرده و بعد به نمايش

 

 ميگذارند                .             

آنچه که در اين مورد مهم به نظر مي رسد  اين است که بايد بخاطر بسپاريم ، اين نوع تجارت (تجارت جنسي) گستره وسيعي از مسائل مختلف ضد انساني را به همراه خود دارد که شامل : برده داري واقعي ـ آدم ربايي و تجاوزـ سوءاستفاده هاي فيزيکي، استثمار اقليت‌هاي مهاجر و ديگر اشکال سوء استفاده  همراه با تهديد و اجبار، مي باشد .

 اين نوع  انحرافات دنياي مدرن در واقع همان موضوع قديمي بردگي و برده داري مي باشد که حالا به شکلي ديگر و بخاطر بي تفاوتي و يا حتي سهل انگاري ما ، در حال رشد مي باشد .

البته علاوه بر سهل انگاري ، شايد نوعي حس زن ستيزي و يا نفرت از زن در وجود ما مي باشد که بواسطه آن تمايل داريم  زنان را تنها بعنوان يک کالاي تجاري (سکسي) بينيم.

خانم الي هونيگ معاون دادستان کل ايالات متحده مي گويد " زناني که بصورت غير قانوني به اينجا آورده مي شوند از روي اجبار و بخاطر بدست آوردن هزينه انتقالشان ـ که گاهي صدها هزار دلار مي شود ـ  و پرداخت آن به قاچاقچيان و دلالان ، بر خلاف ميل خود مجبور به اينکار مي شوند".وي ادامه داد که " ما  در مورد شبکه منطقه اي  تجارتي صحبت مي کنيم که از شمال آمريکا و آن سوي مرزها  زنان را وارد مي کنند و آنان را  به معناي واقعي کلمه و درست مانند يک کالا به فروش مي رسانند."

 (در مورد موضوع دادگاه فدرال ، قاضي در نهايت 5 متهم اين پرونده را ـ همه زنان کره اي به همراه عوامل سوء استفاده از آنها ـ را گناهکار دانست )

بر اساس گزارشهاي وزارت خارجه ، سالانه بيش از 18000 نفر خارجي بطور غير قانوني به ايالات متحده منتقل مي شوند که  80 در صد از اين افراد  را زنان و کودکان تشکيل مي دهند و اکثريت آنها پس از انتقال ناخواسته  گرفتار شبکه هاي سوء استفاده هاي جنسي مي شوند .

افرادي که فکر مي کنند که  زناني که از آنها سوء استفاده  مي شود خود به اين کار تمايل دارند واقعاَ در اشتباه هستند چرا که بررسي هاي بسيار نشان مي دهد که اکثريت قريب به اتفاق اين افراد مي خواهند که به هر صورت ممکن از  اين مخمصه نجات پيدا کنند زيرا  فضاي پيرامون آنها را بيماريهاي مختلف رواني، ساديست, دلهره ، اعتياد به مواد مخدر ،جنايتهاي خشونت آميز و مصيبتهاي مختلف تشکيل مي دهد .

يکي از زناني که قبلا َ گرفتار اين گروهها بوده مي گويد  تعداد کمي از زنان مي خواهند که وارد اين گروهها شوند ولي تقريباَ تمام افراد درگير ، به شدت بدنبال خروج از اين وضعيت مي باشند . وي ادامه مي دهد : دلايل آنها براي فرار بسيار روشن و منطقي مي باشد اول خطر و اضطرابهاي فيزيکي و رواني و از همه مهمتر احساس  شرمساري عميقي که در وجود اين افراد مي باشد .